اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند | اسپید - بلاگ ارسال کالا با پهپاد، بسته‌‌ها پرواز خواهند کرد! – بلاگ اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند


ارسال کالا با پهپاد، بسته‌‌ها پرواز خواهند کرد!

زمان زیادی از اولین بار که نیاز به ارسال بسته‌ها به نقاط مختلف در زندگی بشر حس شد، می‌گذرد.

از آن زمان تا به‌حال شاهد پیشرفت‌ چشم‌گیر نحوه ارسال کالا‌ها بوده‌ایم. از حمل نامه توسط چاپارها تا ارسال کالا با پهپاد!

در سال‌های دور در ایران باستان برای جابه‌جای بسته‌ها از چاپارها استفاده می‌کردند. چاپار همان پست سریع‌السیر امروزی است که توسط فردی سوار بر اسب، وظیفه‌ی جابه‌جایی بسته‌ها و نامه‌ها را به‌عهده داشته است.

سریع‌ترین پست آن زمان، برای ارسال بسته‌ها به هفته‌ها و ماه‌ها زمان نیاز داشت! تازه اگر با بدشانسی روبه‌رو می‌شدند و برای اسب‌ها و سواره اتفاقی ناگوار رخ می‌داد، بسته هرگز به مقصد نمی‌رسید و بد به‌ حال چشم انتظاران آن بسته‌ها…

سرعت، امنیت، قیمت

از آن‌جایی که ارسال بسته با چاپارها از سرعت و امنیت زیادی برخوردار نبود و بیشتر برای ارسال نامه‌های درباری استفاده می‌شد، ماشین‌ها زود‌تر از آنچه که تصور کنید جای اسب‌ها را گرفتند. 

دیگر خبری از اتفاقات ناگوار برای اسب‌ و سوارکار نبود. دیگر کسی برای ارسال بسته ماه‌ها منتظر نمی‌ماند. ماشین‌ها ظرفیت بیشتری داشتند و ارزان‌تر بودند.

به مرور،‌ کشتی‌ها و هواپیما جای ماشین‌های ابتدایی را گرفتند. آن‌ها علاوه بر مقرون به صرفه‌ بودن نسبی‌ خود از ظرفیت بالایی برای انتقال بسته‌ها برخوردار بودند و تعداد بسته‌های زیادی را جابه‌جا می‌کردند.

این ماشین‌ها قادر بودند بسته‌ها را در مسیرهای طولانی و حتی بین قاره‌های مختلف جابه‌جا ‌کنند.

موتورسیکلت، سریع‌ترین راه ارسال کالا در شهر 

امروزه موتور سیکلت‌ها به دلیل سرعت بالای ارسال و با قیمتی مقرون به‌صرفه، نقش پررنگی در جابه‌جایی بازی می‌کنند. از حمل‌ کالا و انسان‌ها تا جابه‌جایی نامه‌ها، بسته‌ها و حتی غذا.

شرکت‌های بزرگی در سرتاسر دنیا برای ارسال با پیک موتوری، به‌وجود آمده‌اند و کار حمل‌ و نقل را ساده و سریع کرده‌اند.

یکی از این شرکت‌ها «اسپید» است؛ اسپید سامانه‌ی پخش تجمیعی مرسوله‌هاست که به کاربران خود این اطمینان را می‌دهد تا علاوه بر ارسال کالاهای خود با خیالی آسوده تمامی مراحل انبارش و پردازش را نیز تنها با یک سامانه انجام دهند.

ثبت نام در اسپید

 

بسته‌ها پرواز خواهند کرد…

سرعت ارسال کالاها، یکی از مهم‌ترین موارد مورد توجه هنگام ارسال کالاست. پس از گذشتن از سیر تدریجی تغییرات ابداعات بشر وارد فاز تازه‌ای شده است. در گذشته از هواپیما برای فرستادن بسته‌ها به نقاط دور دست استفاده می‌شد در حالی‌که اکنون دیده می‌شود که از پهپادها و کوادکوپترها برای فرستادن بسته به مسیرهای نزدیک هم استفاده می‌شود.

با این‌که در شرایط فعلی این موضوع کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد، اما ظاهرا ارسال کالا با پهپادها (Drones) در آینده به عملیاتی عادی تبدیل خواهد شد. پهپاد‌ها در سال‌های آتی به بخشی مهمی از صنعت حمل ‌و ‌نقل تبدیل خواهند شد و سرعت فرآیند ارسال کالاها را بهبود می‌بخشند .

گوگل، آمازون، اوبر و فداکس را می‌توان از شرکت‌های پیشتاز در این صنعت نام برد. مطرح شدن این ایده توسط آمازون برای ارسال هرچه سریع‌تر کالاها به مشتریان خود بوده و گام‌های مثبتی هم در این راستا برداشته است.

به‌زودی شاهد این خواهیم بود که در سراسر دنیا به جای استفاده از موتور سیکلت و ماشین، پهپادها وظیفه‌ی تحویل بسته‌ها را عهده‌دار شوند.

استفاده از پهپادها در ارسال کالا؛ شاید در اسپید!

اسپید همواره به دنبال پیشرفت در ارائه‌ی خدمات خود بوده و همیشه تلاش کرده است تا کاربران با استفاده از خدمات توزیع هوشمند، دیگر دغدغه توزیع تعداد بالای مرسولات خود را نداشته باشند.

با این تفاسیر اسپید امیدوار است در آینده‌، همانطور که تاکنون همگام با تکنولوژی روز پیش رفته است، به‌ جای موتور سیکلت برای توزیع مرسولات مشتریان خود و در راستای کمک به بهبود فرآیند حمل‌ و نقل در کشور بتواند خدمات تکنولوژیک‌تر و نوین‌تری به مشتریان خود ارائه دهد.

از اسپید بیشتر بدانید

1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =