اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند | اسپید - بلاگ هوش مصنوعی در توزیع کالای فروشگاه‌ها – بلاگ اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند


هوش مصنوعی در توزیع کالای فروشگاه‌ها

حتما برای شما هم پیش آمده که مجبور باشید در یک نیم روز به سه قسمت مختلف شهر سر بزنید و مثلا کارت دعوت مراسمی و یا محصولات فروخته شده فروشگاه خود را به دست سه نفر از مدعوین و مشتریان خود برسانید.

اولین نکته‌ای که هر کس آن را در نظر می‌گیرد، فاصله‌ی مقصد از مبدا است. همه ما معمولا دورترین نقطه روی نقشه را به عنوان آخرین مقصد انتخاب می‌کنیم.

فروشگاه‌های آنلاینی که محصولات خود را به فروش می‌رسانند مطمئنا برای ارسال کالاها و توزیع بسته‌ها باید راه حلی به صرفه و در عین حال سریع بیابند که بتوانند رضایت مشتری خود را از خرید کامل کنند.

اما بهترین مسیر چیست؟

گاهی مسیر مقصد آخر را در نقشه پیدا می‌کنیم و در بین راه برای رفتن به مقاصد دیگر از راه خارج می‌شویم.

گاهی هم یک خط بسته می‌کشیم که در مسیرش همه مقصدها دیده شده باشند.

این کار به لحاظ جغرافیایی شاید درست باشد اما به لحاظ ترافیکی چطور؟

ممکن است ترافیک یک خیابان در هر یک از مسیرهایی که انتخاب می‌کنیم ساعت‌ها ما را عقب بیندازد!

البته برای کسی که شاید سالی یک بار قرار باشد کارت دعوت را به چند نفر برساند، خیلی مهم نیست که اول به کدام مقصد برود و چقدر کارش طول بکشد، اما اگر قرار باشد این کار را هر روز انجام دهید چطور؟

اینجاست که نرم‌افزار اختصاصی «اسپید» به طرز شگفت‌آوری محاسبات سنتی را بهم می‌زند!

در «اسپید» اولویت بر کاهش هزینه‌هاست؛ سفر طولانی‌تر یعنی مصرف سوخت بیشتر و استهلاک بیشتر موتورسیکلت سفیران اسپید؛

اما کوتاه‌ترین مسیرها همیشه کم‌هزینه‌ترین‌ها نیستند، ممکن است شما مسیر طولانی‌تری را انتخاب کنید اما به دلیل کمتر ماندن در ترافیک، زودتر و با مصرف سوخت کمتر به مقصد برسید.

به عبارت دیگر کوتاه کردن زمان سفر اولویت نرم افزار هوشمند «اسپید» است.

اما چطور باید فهمید که چه زمانی کدام مسیر کم ترافیک‌تر است؟ مزیت استفاده از هوش مصنوعی امکان اصلاح مداوم آن از طریق یادگیری است.

یعنی مسیریاب اسپید با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند خود دقیقا محاسبه می‌کند در چه ساعت‌هایی‌، چه مسیرهایی شلوغ‌تر هستند.

این اطلاعات در سیستم هوش مصنوعی دایما به روز رسانی می‌شوند و هر روز مسیرهای بهتری در اختیار سفیران موتورسوار اسپید قرار می‌گیرد.

«اسپید» با استفاده از نرم افزار اختصاصی خود، خلوت‌ترین و کوتاه‌ترین مسیر را در تهران برای رساندن بسته‌ها و توزیع کالاهای فروخته شده فروشگاه‌ها به مقصد انتخاب می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با اسپید اینجا کلیک کنید!

ماحصل بکارگیری از این سامانه‌ی هوشمند و از این سیستم هوش مصنوعی، کوتاه شدن ۳۰ درصدی مسیر طی شده توسط پیک موتوری های اسپید برای توزیع کالای فروشگاه‌ها طی یک ماه است.

این یعنی بسته‌های فروخته شده فروشگاه‌ها، زودتر و با هزینه‌ی کمتر به دست مشتریان می‌رسند. کاهش هزینه‌های حمل و نقل بار یعنی کاهش هزینه تمام شده‌ کالا برای رسیدن به دست مشتری و این بهترین شرایط برای فروشندگانی است که محصولات خود را بصورت سفارش تلفنی یا اینترنتی و یا اشتراک هفتگی و ماهیانه در منزل مشتریان تحویل می‌دهند.

از دید بسیاری از مشتریان نامدار اسپید (همچون گاج مارکت، عطر سفیر، گوشی شاپ و …) اسپید سامانه‌ای ا‌ست برای توزیع و پخش سریع، آسان و کم هزینه مرسوله‌ها در تمام نقاط تهران که با بهره‌گیری از الگوریتم‌های هوشمند نه تنها در مسیریابی که در انبارش و پردازش بسته‌ها هم محصولات هم هوشمندانه و دقیق عمل می‌کند.

اگر بخواهیم از مزایایی هوشمندی اسپید بیشتر صحبت کنیم باید به سیستم مالی این شرکت حمل و نقل بار در تهران هم اشاره کرد؛

حسابداران مجرب اسپید به سیستم‌های مدرن مالی صنعت حمل و نقل مسلطند اما اسپید در این‌جا هم با استفاده از یک نرم افزار ابتکاری و بهینه‌سازی شده یک گام از رقبای خودش پیش است.

به طوری که ارائه گزارش کارکرد مالی فروشگاه‌های اینترنتی طرف قرارداد اسپید، هر هفته با ریز ارقام و مبالغ و به شکلی دقیق و بلااشکال قابل دسترسی است و خیال فروشندگان را از این بابت راحت کرده است.

اسپید همواره  به دنبال حضور در عرصه‌های جدید و تجربه‌ی چالش‌های بزرگتر است تا توانمندی خود را به نمایش بگذارد.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − چهار =