اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند | اسپید - بلاگ نوآوری در توزیع و ارسال کلید موفقیت فروشگاه اینترنتی – بلاگ اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند


نوآوری در توزیع و ارسال کلید موفقیت فروشگاه اینترنتی

به دلیل اینکه الگوهای خرید خریداران در سراسر جهان به طور قابل ملاحظه ای تغییر می کنند، صنعت حمل و نقل تجارت الکترونیکی جایگاه بسیار مهمی دارد . 

هر گونه چالش تدارکات تجارت الکترونیک به طور قابل توجهی پیچیده است زیرا تجارت الکترونیک و حمل و نقل دو صنعت هستند که در دو سر یک طیف قرار دارند. در حال حاضر، این دو صنعتِ بسیار متفاوت برای ایجاد راه حل منحصر به فرد برای مشتریان  مشترک و صرفه جویی قابل توجه در هزینه‌ها بسیار به هم نزدیک شده‌اند. 

 

همگرایی دو صنعت بسیار متفاوت

شرکت‌های تجارت الکترونیک همیشه در خط مقدم نوآوری بوده اند؛ سرعت بخشیدن، ارتباط نزدیک و منطبق با نیازهای مصرف کننده، پذیرش سریع تکنولوژی و نیروی کار بسیار جوان و پویا ویژگی های معمول یک شرکت تجارت الکترونیک است.

 از طرفی شرکت‌های حمل و نقل به طور سنتی زیرساخت‌های قدیمی دارند و با  فرآیندهای سنگین، تمرکز بر عملیات به جای دیدن نیاز مصرف کنندگان و موانع ورودی بالا و نیروی کار مسن پا به پای تجارت الکترونیک پیش نمی‌آمدند.

 در سال‌های اخیر در دنیا برای ارتقاء کامل تجارت تلاش‌هایی شده تا با ایجاد شرکت‌های حمل و نقل دانش بنیان فاصله‌ی صنعت حمل و نقل نیز با بخش‌های دیگر تجارت الکترونیک کمتر شود و در ایران نیز شرکت‌هایی هستند که زمان و سرمایه خود را برای حل این مشکلات صرف می‌کنند.

همچنین شرکت‌هایی مثل اسپید هستند که موفق به ایجاد اکوسیستم حمل و نقل تجارت الکترونیک می‌شوند. آن‌ها با ایجاد امکان حمل و نقل کالاهای فروشگاه‌های اینترنتی موجب هماهنگ سازی جریان های فیزیکی و دیجیتال سفارشات برای خرده فروشی های اینترنتی شده‌اند. 

این شرکت‌ها فرآیند توزیع و ارسال کالا در تجارت الکترونیک را تکمیل می کنند و با ارائه خدمات  مراقبت از مشتری به فروشندگان آنلاین برای توسعه کسب و کارشان کمک می‌کنند. 

تمرکز بسیاری از کشورها از جمله ایران بر توسعه شهرهای هوشمند، حمل و نقل هوشمند شهری و تکامل اجتماعی، موبایل، داده پردازی و … است که این امر مثلا خدمات حمل و نقل را در  تجارت الکترونیکی دچار تحول خواهد کرد.

چالش‌های امنیت در هر دو فضای دیجیتال و فیزیکی و همچنین فناوری های اینترنت اشیا نقش مهمی در این صنعت بسیار نوآورانه ایفا خواهد کرد.

 توسعه فناوری موبایل

نه فقط وب‌سایت‌های فانتزی اما ساده که می توانند در عرض چند دقیقه در پلتفرم تلفن همراه ایجاد شوند در ایجاد تجربه خرید اینترنتی نقش دارند، بلکه تکنولوژی‌های تلفن همراه نیز مشکلات بسیاری را در زمینه  حمل و نقل کالاها حل کرده‌اند.

 یک مثال آن برنامه‌های کاربردی تلفن همراه است که دایم در حال توسعه هستند؛ سفیران و پیک‌های موتوری در شرکت‌های حمل و نقل دانش بنیان هم اکنون با استفاده از سیستم‌های مسیریابی هوشمند و کمتر در راه هستند و با استفاده از دوربین گوشی و جمع آوری امضاهای الکترونیکی و امکان ثبت پرداخت‌ها و ارسال اطلاعات با تلفن همراه،کارشان راحت تر شده است. نرم افزارهای جدید می‌توانند نیازهای اساسی حمل و نقل  تجارت‌های سنتی و همچنین نسل بعدی حمل و نقل تجارت الکترونیک را هم برآورده سازند و مهمترین مزیت آنها کاهش چشمگیر هزینه‌های کل پروسه است. 

علاوه بر این، اپلیکیشن‌های حمل و نقل در تلفن همراه اطلاعات لازم را به شرکت حمل و نقل می‌دهد که آیا نیاز به افزایش نیرو در پیک‌ زمانی ارسال وجود دارد یا نه . که این مساله به ارائه خدمات دقیق به مشتریان فروشگاه اینترنتی نیز کمک شایانی می‌کند. 

به عبارتی این کار نوآوری در قلب تجارت الکترونیک است.

با در هم آمیختن تجارت الکترونیک و خدمات حمل بسته نیز نوع جدیدی از مشاغل ایجاد می‌شود. رویکرد چند رشته‌ای برای حل مشکلات باعث ایجاد حرفه‌ای هایی می شود که از بالا به مشکلات نگاه می کنند و علاقه مند به حل مشکلات قدیمی هستند.

در حال حاضر، همه تلاش‌ها برای حل چالش‌های موجود در خدمات حمل و نقل تجارت‌های الکترونیکی در نظر گرفته شده است. اما بسیار مهم است که این مهارت به سایر صنایع سنتی نیز انتشار یابد. اما برای رسیدن به این موفقیت، مهم است که ذهنیت تغییر کند و افرادی که به ایجاد مدل‌های جدید کسب و کار اعتقاد دارند بیشتر رشد کنند و تجربه کسب کنند. 

 

1 vote, average: 1٫00 out of 51 vote, average: 1٫00 out of 51 vote, average: 1٫00 out of 51 vote, average: 1٫00 out of 51 vote, average: 1٫00 out of 5

2 دیدگاه در “نوآوری در توزیع و ارسال کلید موفقیت فروشگاه اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 16 =