اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند | اسپید - بلاگ نقش اسپید در رونق کسب و کارهای شبکه‌های اجتماعی – بلاگ اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند


نقش اسپید در رونق کسب و کارهای شبکه‌های اجتماعی

با اسپید در اینستا و تلگرام راحت بفروشید!

خیلی از کسب و کارهای کوچک از شبکه‌های اجتماعی برای فروش کالا استفاده می‌کنند.

این کسب و کارهای خانگی یا خانوادگی نقش مهمی در رونق بازار محصولات مصرفی، کالاهای تزئینی، پوشاک، زیورآلات و … دارند و به کاهش بیکاری و استقلال اقتصادی بسیاری از افراد کمک کرده‌اند.

احتمالا شما هم دنبال کننده‌ی بعضی از کانال‌های فروش محصولات یا صفحه‌ی اینستاگرامی یک کسب و کار اینترنتی بر مبنای شبکه‌های اجتماعی هستید و یا خودتان در همین زمینه مشغول فعالیت تجاری باشید.

اگر صاحب یک کسب و کار اینستاگرامی هستید و یا قصد راه‌اندازی آن را دارید، طبیعتا رساندن محصول به دست مشتری و دریافت مبلغ آن یکی از چالش‌های همیشگی شماست.

بسیاری از فروشندگان اینترنتی علاقمندند به محض ارسال محصول برای مشتری، مبلغ خرید را مستقیما در حساب خودشان دریافت کنند. در مقابل طبق فرهنگ خرید در جامعه ما، خیلی از خریداران ترجیح می‌دهند پول جنس را زمانی بپردازند که محصول را دریافت کرده‌اند و آن را لمس کرده‌اند.

از طرفی این چالش وقتی بزرگ‌تر می‌شود که شرکت توزیع شما مسوول دریافت پول از مشتری باشد.

طبیعتا برای بسیاری از ارائه دهندگان خدمات حمل و توزیع بسته، چه پول را نقد از خریدار بگیرند و یا با دستگاه کارتخوان متحرک از مشتری دریافت کنند، گردش مالی زمان‌بر خواهد بود.

در واقع با توجه به روال جاری بانکی مراحل اداری رساندن پول از خریدار تا فروشنده بین یک تا سه روز طول می‌کشد و از آنجایی که نمی‌توان برای هر تراکنش جداگانه این مسیر را طی کرد، زمان تسویه حسابِ شرکت حمل و نقل با فروشگاه طولانی‌تر هم می‌شود.

اما اسپید این مشکل را به روشی بسیار ساده حل کرده است؛

این شرکت با ثبت شماره شبا مشتریان در دستگاه‌های کارتخوان (POS) سفیران اسپید، این امکان را ایجاد کرده که پول دریافتی از مشتریان در مقابل در منزل‌شان مستقیما به حساب فروشگاه آنلاین واریز شود.

این سرویس پرداخت مستقیم در بسیاری از  شرکت‌های پخش و توزیع وجود ندارد.

شاید بپرسید تکلیف پول‌های نقدی که سفیران اسپید دریافت می‌کنند چه می‌شود؟

اگر چه اسپید در تلاش است این روش سنتی دریافت پول نقد از مشتریان را حذف کند، اما فعلا با توجه به شرایط موجود، سفیران اسپید این مسوولیت را هم بر دوش دارند. پول‌های دریافتی از مشتریان هر کسب و کار هر روز تجمیع می‌شود و وارد سیستم مالی می‌شود.

بهینه‌سازی نرم افزار مالی اسپید این امکان را فراهم کرده که شرکت‌ها بتوانند هر سه روز یک بار با اسپید تسویه حساب کنند.

 

محصولات ارزان، هزینه ارسال ارزان

یکی از ویژگی‌های فروشگاه‌‌های اینستاگرامی و تلگرامی پایین بودن قیمت محصولات عرضه شده است.

مثلا ممکن است قیمت فروش یک پیراهن در این فروشگاه‌ها تنها ۲۰ هزار تومان باشد. در آن صورت با احتساب کرایه‌ی یک پیک موتوری در تهران که حداقل ۱۵ هزار تومان خواهد بود، مشتری رغبتی برای خرید پیدا نخواهد کرد.

در اینجا مزیت قیمت رقابتی خدمات حمل و نقل اسپید بیشتر به چشم می‌آید؛

نرخ استفاده از خدمات اسپید برای ارسال هر محصول ثابت است (بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان)  و این موجب می‌شود هزینه تمام شده برای هر خرید مشتریان به شکل منصفانه‌ای پایین بیاید.

به این ترتیب مشتری هم تمایل بیشتری برای خرید از فروشگاه اینستاگرامی یا تلگرامی خواهد داشت.

به این ترتیب حتی صاحب کسب و کار این انتخاب را دارد که با کسری از سود خود، هزینه ارسال کالا را به مشتری را خود بر عهده بگیرد و ارسال رایگان محصول را به عنوان مزیت فروشگاهش به مشتریان اعلام کند

استفاده از الگوریتم‌های هوشمند مسیریابی و توزیع برای ارسال سریع‌تر سفارش‌ها، امکان انبار موقت کالاها بیش از آمار فروش روزانه در اسپید و داشتن نیروهای باتجربه و برخورد محترمانه‌ی سفیران اسپید با مشتریان به عنوان ویترین اسپید و کسب و کار فروشنده‌ی کالا از دیگر ویژگی‌هایی است که بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی اینستاگرامی و تلگرامی را برای استفاده از خدمات اسپید قانع کرده است.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد خدمات حمل و نقل سریع در تهران از طریق اسپید به وبسایت اسپید به آدرس http://speeddeliv.com/business مراجعه کنید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =