اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند | اسپید - بلاگ رونمایی از سرویس‌های جدید اسپید در الکامپ بیست و پنج – بلاگ اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند


رونمایی از سرویس‌های جدید اسپید در الکامپ بیست و پنج

سامانه حمل و نقل اسپید در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ تهران ضمن ارائه اطلاعات آخرین دستاوردهای خود در حوزه خدمات حمل و نقل به کسب و کارها، از سرویس‌های جدید خود رونمایی کرد.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک و کامپیوتر ایران – الکامپ ۲۰۱۹ طی چهار روز در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد و  فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در قالب ۸۰۰ غرفه دستاوردهای خود را با سایر شرکت‌ها و بازدیدکنندگان به اشتراک گذاشتند.

اهداف متفاوت در الکامپ ۲۰۱۹

شرکت اسپید سامانه هوشمند حمل و نقل بسته نیز امسال با هدف معرفی خود به عنوان ارائه دهنده خدمات به کسب و کارها در الکامپ شرکت کرد و به گفته‌ی مهدی خادمی مقدم مدیرعامل اسپید به اهداف مورد نظر خود در این نمایشگاه دست یافت.

اسپید به عنوان یک استارتاپ کار خودرا شروع کرد و الکامپ فضایی برای تعامل به همین اکوسیستم استارتاپی است.  طرف دیگر بخش عمده از مشتریان اسپید فروشگاه های آنلاین هستند و الکامپ محل گرد آمدن بسیاری از فعالان این بخش است.

مدیرعامل اسپید تفاوت عمده  بین نمایشگاه الکامپ امسال و سال‌های اخیر را در واقعی‌تر شدن نگاه کسب و کارها به تجارت‌شان دانست: «حباب سال‌های قبل ترکید و شرکت‌ها با دیدی واقع بینانه خیلی واقعی‌تر جلو آمدند و راحت‌تر می‌شد ارتباط برقرار کرد. از طرفی استارتاپ‌های نسل های سوم و چهارم الان شکل و شمایل بهتری گرفته‌اند و ساختار خود را پیدا کرده‌اند. این گروه زبان تجارت را آموخته‌اند و ارتباط بهتری برقرار می‌کنند.»

برای اسپید قابل پیش بینی بود که تعداد مراجعان به این غرفه کمتر شود چون اسپید دیگر یک سامانه حمل بسته یا شرکتی مشابه بقیه شرکت‌های پیک موتوری نیست که عموم برای حمل یک بسته با اسپید تماس بگیرند.

بلکه این شرکت در حال حاضر خدمات خود را تنها به صاحبان کسب و کارها و به ویژه ناشران کتب و مجلات، فروشگاه‌های اینترنتی و … ارائه می‌کند.

سارا ستوده مدیر توسعه بازار اسپید در مورد سوالات متداولی که بازدیدکنندگان از غرفه داران اسپید داشته اند، گفت: «طبیعتا اولین سوال این بود که تفاوت اسپید با پیک‌ موتوری فعال درتهران چیست؟ ما توضیح می‌دادیم که اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند در سطح تهران است و اگر حداقل روزی ۱۰ بسته برای ارسال دارید، با بقیه پیک موتوری های فعال در تهران، هزینه‌های حمل و نقل تان افزایش پیدا خواهد کرد. چون ممکن است یک آدرس ۱۰ هزار تومان و آدرس دیگر ۳۰ هزار تومان هزینه بردارد. اما در اسپید این دغدغه وجود ندارد و ما با قیمت ثابت کالای شما را به دست مصرف کننده می‌رسانیم.»

ستوده افزود: «هزینه حمل همیشه برای فروشگاه‌ها و به ویژه فروشندگان اجناس خرد و ریز دغدغه است و آنها نگرانند که هزینه ارسال از قیمت خود کالا بیشتر نشود. به ویژه در کسب و کارهای اینستاگرامی شاهد  این مساله هستیم.»

گسترش جغرافیایی فعالیت

اسپید هم اکنون در تهران فعال است اما در نمایشگاه الکامپ توافقات جدیدی برای گسترش جغرافیایی خدمات این سامانه هوشمند حمل و نقل هم انجام شد.

به گفته مسوولان اسپید یکی دو درخواست برای همکاری در شهرهای دیگر مثل بوشهر و بندرعباس و شیراز در الکامپ بطور جدی مطرح شد و به احتمال زیاد اسپید کار خود را با نهایی شدن توافق در این شهرها آغاز خواهد کرد.

تاثیر شرایط اقتصادی بر الکامپ و راه حل اسپید

برخی از شرکت‌ها که تا سال گذشته در الکامپ حضور پر رنگی داشتند، در دوره بیست و پنجم غیبت داشتند. این غیبت از دید مسوولان اسپید دور نماند.

شرایط اقتصادی امروز طبیعتا بر تمام کسب و کارها تاثیر گذاشته است. اما اسپید در این شرایط چگونه به تجارت خود تداوم می‌دهد؟

 خادمی مقدم مدیرعامل اسپید: در این شرایط راه حل استفاده بهینه از منابع است. یعنی نه اینکه کلا هزینه نکنیم، بلکه درست، به موقع و به اندازه از منابع خودمان خرج کنیم تا بتوانیم از این مقطع عبور کنیم. 

حضور در عرصه‌های جدید هم با همین هدف انجام می‌شود.

اسپید سال گذشته این تغییر عرصه فعالیت را تجربه کرد و الان در بخش دیگری از صنعت حمل و نقل فعالیت می‌کند اما باید به دنبال گسترش فعالیت‌ها نیز بود.

الکامپ فرصت رونمایی از برخی سرویس‌های جدید اسپید هم بود.

بنا بر اعلام مدیرعامل اسپید دو زیر سیستم در سامانه اسپید به زودی فعال می‌شوند که جذاب‌ترین‌شان پیش بینی زمان تقریبی رسیدن بسته به مقصد است.

یعنی از قبل مشخص می‌شود که طی یک بازه زمانی نیم ساعته بسته به دست مشتری می‌رسد. این امکان هم برای مشتریان اسپید و مشتریان آنها جذاب است.

زیرسیستم دیگری که قدری هم داخلی است، مربوط به عملیات انبارداری است که با اجرای آن ظرفیت پردازش اسپید قدرتمندتر خواهد شد.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 2 =