اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند | اسپید - بلاگ روز قلم مبارک  – بلاگ اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند


روز قلم مبارک 

نقش اسپید در جریان سیال اندیشه

۱۴ تیرماه در ایران با عنوان «روز قلم» شناخته می‌شود. 

اگر چه تکریم قلم در ایران قدمتی دیرینه دارد و به صدها سال قبل (دوران پیشدادیان) باز می‌گردد و تقریبا همواره مصادف با ۱۳ تیرماه بوده است، اما روز قلم  در سال ۱۳۸۱ به پیشنهاد انجمن قلم ایران و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به تاریخ ۱۴ تیرماه در تقویم درج شده است.   

قلم، زبان عقل و معرفت و احساس انسان ها و بیان کننده اندیشه است و با این دید مفهوم قلم را امروزه می‌توان در صفحه کلیدی جست و جو کرد که حروف را در کنار هم قرار می‌دهد و معانی ژرف و عمیق تفکر انسانی را به نمایش درمی‌آورد. 

قلم اندیشه را به زبانی ماندگار و قابل انتقال در جغرافیا و زمان تبدیل می‌کند و کتاب بستر حمل این اندیشه‌ی قلمی شده است. 

از این منظر جایگاه قلم در فرهنگ ایران به جایگاه کتاب و رسالات مکتوب پیوند خورده و بیش از دو هزار سال است که این جریان مکتوب فکر و اندیشه از نسلی به نسلی دیگر و از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر ادامه داد.

یکی از افتخارات شرکت حمل و نقل اسپید، ارائه خدمات ارسال کتاب و نشریات در شهر بزرگ تهران است. 

اسپید در تعامل با ناشران برتر کشور، خدمات ارسال کتاب ، ارسال نشریات هفتگی و بسته‌های آموزشی را بر عهده دارد و سعی می‌کند از این طریق سهمی در حرکت سیال دانش در جامعه ایفا کند.

 

فعال‌ترین انتشارات کشور مشتری اسپید

انتشارات جنگل، جاودانه یکی از پرکارترین انتشارات کشور که هم اکنون برای رساندن کتاب‌های خود به مشتریان از خدمات ارسال بسته اسپید استفاه می‌کند. 

انتشارات جنگل کتب زبان انگلیسی را برای سنین مختلف چاپ و منتشر می‌کند و مخاطب کتاب‌های این موسسه از رده سنی خردسال تا مقطع دکترا را شامل می‌شوند. 

کتاب‌هایی که در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود و یا زبان آموزان از آن بهره می‌گیرند. 

انتشار رمان‌های روز به زبان اصلی، کتاب‌های مناسب برای مهاجرت و کتب به زبان‌های دیگر از جمله آلمانی، فرانسوی و … از دیگر فعالیت‌های این مجموعه است. 

دانشجویان رشته حقوق  وکلا نیز انتشارات جاودانه را به واسطه کتاب‌های حقوقی کاربردی‌اش برای وکلا می‌شناسند. با این طیف وسیع از انتشار، طبیعتا ناشر برای توزیع محصولات و ارسال کتاب در تهران نیازمند بهره‌گیری از خدمات حمل و نقل دقیق، متعهد و مقرون به صرفه است. 

رضا پدرام مدیر مسوول فروشگاه آنلاین کتاب جنگل در این باره می‌گوید: «تخصص ما چاپ و نشر است و طبیعتا دغدغه‌های لجستیکی و ارسال کتاب ما را از اهداف مان باز می‌دارد.

ما در روزهای معمول حداقل ۵۰ سفارش و در زمانی که جشنواره‌های فروش برگزار می‌شود تا ۵۰۰ جلد کتاب سفارش داریم و طبیعی است اگر قرار باشد خودمان کار ارسال را هم انجام بدهیم، دیگر فرصتی برای پروژه‌ها و کتاب‌های جدید باقی نمی‌ماند. به همین دلیل هم بود که از حدود هشت ماه پیش همکاری‌مان را با اسپید آغاز کردیم و تا حدودی زیادی از این همکاری رضایت داریم.»

طبیعتا ظاهر و برخورد پیک موتوری و رساننده‌ی کتاب به دست مشتری برای ناشران اهمیت بالایی دارد. 

مشتریان فروشگاه‌های کتاب قشر فرهیخته جامعه هستند و ضروری‌ست پیک‌ها در برخورد با آنان به این نکته را در نظر بگیرند. 

اسپید با آموزش سفیران خود این دغدغه ناشران را هم حل کرده‌اند تا ناشر از بابت خط مقدم ارتباط با مشتریانش آسوده خیال باشد. 

یکی از خریداران کتاب از وبسایت‌های فروش آنلاین کتاب می‌گوید: «ما معمولا ناشر را از عناوین کتبی که منتشر کرده می‌شناسیم و  تنها در دو مقطع با فروشنده ارتباط داریم، یکی زمانی که کتاب را روی سایت‌شان جست و جو می‌کنیم و سفارش می‌دهیم و دوم زمانی که فرستاده‌ی فروشنده، آن را به دست ما می‌رساند.»

پس مهم است که نماینده‌ی ناشر ظاهری مرتب و برخوردی محترمانه و موجه داشته باشد. 

سفیران اسپید این شرایط را برای انتشاراتی‌هایی که با اسپید کار می‌کنند ایجاد کرده اند. 

 

رضا پدرام: « برای‌مان مهم است که نماینده ما در  مواجهه با مشتری تصویر مطلوبی از ما ارائه کند. از طرفی به دنبال این بوده‌ایم که سفارش در زمان درست به دست مشتری برسد و بعد از سال‌ها که این مشکل وجود داشت، ظهور شرکت‌هایی مثل اسپید، نگرانی‌های ما را در این حوزه بر طرف کرد.»

از طرفی همکاری با شرکت حمل و نقلی که از سامانه‌های هوشمند در جریان عملیات توزیع و ارسال بسته استفاده می‌کند، یک حسن بزرگ دیگر برای مشتری دارد؛ 

با استفاده از خدماتی شرکتی مثل اسپید، در یک بازه زمانی نه چندان طولانی می‌توان به اطلاعات ارزشمندی دست پیدا کرد؛ مثلا اینکه کدام منطقه از شهر بیشتر اهل کتاب‌خوانی هستند، در چه دوره‌های زمانی کدام کتاب‌ها مشتریان بیشتری دارند و …

فروش آنلاین بستر معرفی منصفانه‌ی کتاب

مدیرمسوول فروشگاه کتاب جنگل استفاده از فروش آنلاین و  خدمات توزیع جمعی را به سایر ناشران نیز پیشنهاد می‌کند:

« همه ناشران همه کتاب‌ها را ندارند و همه کتاب فروشی‌ها هم امکان عرضه همه عنوان‌ها را ندارند. قاعدتا هر انتشاراتی باید بخشی از فروش کتاب را هم بر عهده بگیرد. 

در بازار سنتی کتاب، اثرهای خوب زیادی نوشته و چاپ شده و مورد استقبال قرار گرفته است اما در بسیاری موارد کتاب‌ها فروش خوب خود را مدیون معرفی خوب‌شان هستند. در مقابل تالیفات ارزشمندی هم داریم که هرگز فرصت دیده شدن پیدا نمی‌کنند. 

فروش آنلاین این بستر را به شکل منصفانه در اختیار قرار می‌دهد که مولفین کمتر شناخته شده هم دیده شوند. از طرفی وجود شرکت‌هایی نظیر اسپید خیال ناشران را از بابت توزیع کتب‌شان و رساندنش به دست مشتری راحت می‌کند.»

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هشت =