اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند | اسپید - بلاگ تحویل کالا در همان روزی که سفارش میدهید!! – بلاگ اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند


تحویل کالا در همان روزی که سفارش میدهید!!

با نگاهی به داستان موفقیت غول‌های حاضر در تجارت الکترونیکی دنیا همچون آمازون می‌توان متوجه شد که این غول‌ها، توجه زیادی را به تحویل هر چه سریعتر بسته‌های فروخته شده خود معطوف کرده‌اند.

امروزه تحویل سریع بسته، می‌تواند تأثیری بسیار زیادی در خرید آنلاین افراد داشته باشد و تجربه خرید آنلاینی خوبی را برای مشتریان رقم بزند در واقع بزرگ‌ترین سایت‌های خرده فروشی آنلاین (فروشگاه‌های آنلاین) آنهایی هستند که تحویل بسته در همان روز را به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهند.

در ادامه این مقاله گفته می‌شود که چگونه ارسال به موقع کالا و تحویل آن به مشتری می‌تواند تجارت و فروشگاه ‌های آنلاین را به موفقیت بیشتر در فروش و مشتری مداری برساند.

مزیت رقابتی فروشگاه‌های آنلاین 

یکی از تغییرات اساسی که در چند سال اخیر ایجاد شده است، امکان خرید آنلاین محصولات مورد نیاز است. اکنون با ایجاد این فضا، دریافت کالا در کمترین زمان ممکن پس از خرید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده است.

امکان ارسال بسته در همان روز و یا امکان ارسال سریع‌تر کالا، می‌تواند یکی از مزایای رقابتی فروشگاه‌های آنلاین نسبت به هم باشد. اما نکته این است که ارسال بسته در همان روز تا زمانی که فقط در حد حرف باشد و برای آن برنامه‌ریزی دقیقی انجام نشود و بستر لازم و مناسب برای آن در نظر گرفته نشود، می‌تواند کاری بس سخت و زمان‌بر باشد.

اکنون بیزینس‌ها و کسب و کارهای زیادی با شعار ارسال کالا در همان روز، محصولات خود را می‌فروشند اما چون با روش درستی اقدام به ارسال کالاهای خود نمی‌کنند گاهی تحویل کالایشان به بیش از دو سه روز می‌رسد و این تاخیر در ارسال کالا، در کمترین حالت منجر به ایجاد مشتری ناراضی از آن کسب و کار می‌شود.

یکی از مشکلاتی که کسب و کارها و فروشگاه‌های آنلاین در ارسال بسته‌های خود با آن مواجه می‌شوند، این است که هنوز از همان سیستم‌های آفلاین پیک موتوری برای ارسال بسته به صورت تک به تک استفاده می‌کنند، در حالی که اکنون در بستر آنلاین امکان برون سپاری ارسال بسته‌ها و توزیع آنها به صورت تجمیعی نیز فراهم شده است.

اسپید، سامانه ارسال و توزیع بسته به صورت تجمیعی

مطمئناً تعجب می‌کنید اگر بدانید که امروزه ۶۱ درصد خریداران آنلاین برای دریافت کالای خریداری شده خود حاضرند حتی مبلغی بیشتر نیز پرداخت کنند. پس کسب وکارهای آنلاین و فروشگاه‌های آنلاین باید برای رشد کسب وکار خود، به این مساله اهمیت بیشتری دهند.

بزرگترین اشتباهی که یک فروشگاه آنلاین می‌تواند اکنون انجام دهد این است که تحویل بسته در همان روز را در برنامه خود قرار ندهد و یا اینکه تبلیغ ارسال کالا در همان روز را به عنوان پیشنهاد و ارزش افزوده به مشتری اعلام کند اما نتواند آن را در عمل اجرا کند. 

کسب و کارهای آنلاین باید برای اینکه با این مشکل برخورد نکنند با توجه به میزان فروش خود نه تنها هزینه ارسال کالا را با افزایش قیمت کالا پوشش ندهند بلکه باید برای کاهش هزینه ارسال بسته‌های خود با پیک‌های آنلاین از جمله اسپید که امکان ارسال بسته کسب و کارها را در بستری آنلاین فراهم کرده است، قرارداد همکاری امضا کنند و به این ترتیب به موفقیت کسب و کار خود کمک کنند و از طرفی هم کل پروسه تحویل به موقع کالا را برون سپاری کنند و در وقت و هزینه خود برای جذب نیرو برای ارسال کالاها صرفه جویی کنند.

با تحویل سریع بسته، مشتریان خود را حفظ کنید

در بازار رقابتی امروز که فروشگاه‌های آنلاین متعدد و بزرگی همچون آمازون در دنیا و دیجی کالا در ایران در کنار دیگر فروشگاه‌های آنلاین قرار گرفته‌اند، فروشگاه‌های آنلاین کوچک می‌توانند با در نظر گرفتن امکان ارسال بسته و کالا در کمترین زمان مثلا دلیوری کمتر از یک روز یا دلیوری سریع کالا، در عرصه رقابت بمانند.

تحویل همان روز کالا، بهترین فرصت برای حفظ مشتری است. اگر کسب و کار و فروشگاه آنلاینی، پیشنهاد خود را مبنی بر ارسال یک روزه بسته به درستی انجام دهد ودر اولین خرید مشتری، بسته او را به موقع بسته تحویل دهد می‌تواند روی خرید دوباره او از خود حساب باز کند. 

با تحویل سریع کالا، مشتری ذکر شده آن کسب و کار را به خانواده و دوستان خود نیز معرفی خواهد کرد  و به این ترتیب ناخودآگاه آن فروشگاه آنلاین با بازاریابی دهان به دهان بر سر زبان‌ها می‌افتد و فروش محصولاتش بدون آنکه هزینه‌ای برای بازاریابی داده باشد، بیشتر خواهد شد.

بله، درست است؛ بازاریابی دهان به دهان قطعا یکی از روش‌های موثر فروش است و همانطور که گفته شد تحویل کالا در سریع‌ترین زمان ممکن هم می‌تواند یکی از روش‌های این نوع بازاریابی باشد.

اما باید دقت داشت که ۸۴ درصد مردم علاوه بر تعریفی که از دوستان و اقوام خود برای خرید از یک فروشگاه آنلاین دریافت می‌کنند، به نظراتی که مشتریان قبلی در مورد اعتبار سایت در فضای آنلاین داده‌اند هم اهمیت می‌دهند. در واقع اکثر مشتریان آنلاین قبل از انجام خرید، در مورد اعتبار آنلاین یک شرکت تحقیق می‌کنند.

یکی از موثرترین راه‌ها برای کسب شهرت کامل، داشتن نظراتی مثبت و آنلاین در خصوص تحویل به موقع کالا است که مشتریان در سایت درج می‌کنند.

درست است که برای کسب و کارهای آنلاین و به خصوص فروشگاه‌های آنلاین کنترل آنچه مشتریان در موردشان در فضای آنلاین می‌گویند سخت است اما می‌توانند با کنترل کیفیت ارائه خدمات خود به مشتری و از همه مهم‌تر تحویل بسته در همان روز به بهبود تجربه خرید مشتری از سایت خود کمک کند و به داشتن مشتریان خوشحال و راضی امیدوار باشد.

فروشگاه‌های آنلاین با داشتن امکان ارسال به موقع بسته به مشتری می‌توانند نظرات (Review) های خوبی از مشتریان خود در سایت‌شان داشته باشند تا مشتریان بعدی را هم به خرید ترغیب کند. حتی این نظرات می‌تواند به بهبود سئو سایت‌ آنها هم کمک کند. موتورهای جستجو بخصوص گوگل، اکنون به برندهایی که نظرات مثبت در سایت خود و یا شبکه‌های اجتماعی‌شان دارند، رنک بهتری می‌دهد. 

پرداخت بعد از دریافت کالا (Cash-On-Delivery- COD)

هنوز هم مشتریانی هستند که اطمینان کافی برای پرداخت آنلاین ندارند یا امکان پرداخت آنلاین برای‌شان فراهم نیست.

با سیستم پرداخت بعد از دریافت کالا، می‌توان این امکان را برای آن دسته از مشتریان نیز فراهم کرد.

اسپید، سامانه ارسال بسته و کالای فروشگاه‌های آنلاین نیز این امکان را برای فروشگاه‌های آنلاین عضو خود فراهم کرده تا آنها به راحتی بتوانند کالای خود را با این روش به فروش برسانند و مبلغ دریافتی در زمان تحویل کالا را فورا در حساب خود داشته باشند.

فقط نگران هزینه‌ها نباشید!!

هزینه تحویل در همان روز یا تحویل سریع کالا ممکن است بالاتر از تحویل معمولی باشد اما نباید مانع از ارائه بهتر تجربه به مشتریان شود.

مزایایی که با اجرای استراتژی‌های تحویل کالا در همان روز به دست می‌آید، از هزینه بالاتر است. در اینجا یک چشم انداز وجود دارد: افزایش ۲٪ در حفظ مشتری همان تأثیر کاهش ۱۰ درصدی هزینه را دارد و در واقع دستیابی به مشتریان جدید ۶-۷ برابر هزینه بردارتر است.

بنابراین با ارسال سریع کالا نه تنها درآمد فروشگاه‌های آنلاین رشد خواهد کرد، بلکه در طولانی مدت پس انداز بیشتری برای این کسب وکارها ایجاد خواهد شد.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =