اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند | اسپید - بلاگ افزایش کارایی در محیط کار – بلاگ اسپید سامانه پخش و توزیع هوشمند


افزایش کارایی در محیط کار

۴شهریور روز کارمند است و به این مناسبت،قصد داریم نکاتی ساده و کاربردی و قابل اجرا در جهت افزایش کارایی و بازدهی شما در محیط کارتان بیان کنیم.اگر قصد دارید الگویی برای ایجاد تعادل میان کار و زندگی ایجاد کنید، وقت کافی بگذارید و نیازهایتان را ارزیابی کنید و انعطاف‌پذیری برای انجام کار در زندگی حرفه‌ای را سرلوحه خود قرار دهید.
انعطاف‌‌‌پذیری به این معناست که بعضی‌ روزها چه‌بسا مجبور شوید ساعات بیش‌تری کار کنید و در عوض، اوقات دیگری در هفته را اختصاص دهید به لذت بردن و برخورداری از دیگر فعالیت‌ها. صرف نظر از این که چگونه زمان‌تان را برنامه‌ریزی می‌کنید، باید اولویت اول را به الگوی تعادلی بدهید که هم در محیط کار امتحانش را پس داده باشد و هم در زندگی شخصی‌تان. در ادامه، چند روش به شما پیشنهاد می‌کنیم تا بتوانید به نحو بهتری محیط کار بهتری داشته باشید.

کاری را پیدا کنید که دوستش دارید

برای رسیدن به بهترین تعادل میان کار و زندگی، دنبال کاری باشید که اگر حتی بهتان بگویند دستمزدی بهتان نمی‌دهند، همچنان با اشتیاق بخواهید انجامش دهید.اگر شغل‌تان باعث می‌شود به لحاظ جسمی و روحی تحلیل‌ ‌بروید و سخت‌تان است چیزهایی را که علاقه‌مندش هستید بیرون از محیط کاری انجام دهید، یک جای کار می‌لنگد. ممکن است در محیط نامطلوبی مشغول به کار هستید، برای کارفرمای نامناسبی کار می‌کنید، یا کاری را انجام می‌دهید که واقعاً دوستش ندارید. در این صورت، وقتش رسیده که دنبال کار دیگری باشید

از گیاه و گل استفاده کنید

اگر می‌خواهید فضایی بهینه‌ داشته باشید از گیاهان سبز غافل نشوید. تحقیقات بارها نشان داده‌اند که وجود گیاهان در فضای کار مزایای بسیاری از جمله کمک به بهبود کارایی و کاهش سطح استرس کارمندان دارد. یکی دیگر از فواید گیاهان کاهش آلودگی محیط است.یکی از گیاهان بسیار پرطرفدار و مناسب در محیط کار،گیاه پتوس است.قیمت مناسبی دارد و به راحتی میتوانید در فضاهای کم نور از آن نگهداری کنید.علاوه بر تمام این ویژگی های خوبی که از پتوس گفتیم،۹۳درصد آلودگی های هوا را دریافت میکند و هوای تمیزتر و شادابتری برایتان فراهم میکند.

آب زیاد بنوشید

میزان انرژی در کسانی که روزانه به مقدار کافی آب می‌نوشند نسبت به افرادی که بدنشان با کمبود آب روبروست، از سطح بالاتری برخوردار است. کم آبی در بدن می‌تواند منجر به سستی و خواب‌آلودگی و در نهایت ضعف عضلات و سردرد شده و همچنین سوخت و ساز بدن را کاهش دهد.علاوه بر این ۸۵ درصد بافت مغز را آب تشکیل می‌دهد. به هنگام تشنگی، بدن و مغز، برای انجام فعالیت‌های خود با فشار و استرس مواجه می‌شوند. برای کاهش سطح استرس، همیشه به هنگام کار یک لیوان آب بر روی میز خود داشته باشید و یا به هنگام ورزش، یک بطری آب به همراه داشته باشید تا با استرس کمتری به فعالیت بپردازید.اگر شما هم فراموشکار هستید و نوشیدن مداوم و پیوسته ی آب در طول روز را فراموش می کنید،کافی است تا از اپلیکیشن های موبایلی یادآوری کننده که میزان آب نوشیده شده در طول روز را اندازه گیری میکنند استفاده کنید.

سلامتی همه چیز است

مهم‌ترین دغدغه‌تان باید سلامت عمومی‌تان باشد: سلامت جسمی، عاطفی و روانی. اگر در محیط کارِ پراضطراب‌ و پرتنشی کار می‌کنید و فکر می‌کنید درمان مشکل‌تان را حل می‌کند، حتماً مراجعه به روانشناس و پزشک را در صدر برنامه‌هایتان بگذارید، حتی اگر مجبور شوید زودتر از محل کارتان بیرون بزنید یا حتی قید چند جلسه‌ی ورزش در باشگاه را بزنید. اگر دچار یک بیماری مزمن شده‌اید، بی هیچ واهمه‌ای با کارفرمایتان تماس بگیرید و مرخصی استعلاجی بگیرید. در این مواقع، کار کردن مانع بهبودی می‌شود، و حتی ممکن است باعث ‌شود به دلیل وخامت بیماری‌تان بعداً بیش از چند روز غیبت کنید.پس فراموش نکنید که سلامتی همه چیز است!!

جانی دوباره به وسایل کهنه دهید

قطعا هر روز از وسایل و لوازم یکبار مصرفی استفاده میکنید که پس از استفاده آنها را دور میریزید.از بطریهای آب معدنی گرفته تا کارتن های خالی مقوایی.خلاق باشید و بجای تولید روزانه ده ها قلم زباله،سعی کنید از این وسایل به نحو جدید و خلاقانه ای در محیط کارتان استفاده کنید.به یاد داشته باشید که خلاقیت سریع به سراغتان نمی آید و نیاز به تلاش و همفکری دارید.پس چه زمانی بهتر از اکنون!؟از همکارانتان نظرسنجی کنید و آن ها را هم به تلاش و خلاقیت وادارید.

لباسهای رنگی بپوشید

رنگ عاملی است نیرومند که می تواند احساسات و درونیات ما را تحریک کند یا تسکین بخشد، به هیجان آورد و آرامش بخشد. احساسی از گرمی و سردی، شادی و غم، سرعت و سکوت ایجاد کند، درست مانند موسیقی که می تواند در لحظاتی خوشایند و در لحظاتی هم ناخوشایند باشد.ما به صورت فیزیکی به رنگ ها عکس العمل نشان می دهیم. رنگ ها در واقع انواع طول موج ها هستند و در این میان قرمز بلندترین و آبی کوتاه ترین طول موج را دارد. بنابراین رنگ ها دارای انرژی هستند و می توانند تاثیرگذار باشند. رنگ لباس های درون کمد ما نشان دهنده پیام هایی هستند که ما به افراد اطرافمان منتقل می کنیم.پس از پوشیدن لباسهای رنگی غافل نشوید!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =